מה הופך מלון יוקרה לידידותי לסביבה ובר קיימא?

נסיעות אחראיות ממקסמות את היתרונות של התיירות תוך מזעור ההשלכות השליליות שלה על הסביבה והחברה. פרסמתי בעבר את הטיפים שלי לטיסה בת קיימא, אבל יש גם הרבה מה שאתה יכול לעשות בשטח. אחד הדברים העיקריים שמטיילים מודעים לסביבה יכולים לעשות כדי לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלהם הוא לבחור מלון בר קיימא בעת הזמנת חופשה. רוב האנשים מקשרים בין קיימות לבין הגנה על הסביבה, אך קיימות היא הרבה יותר. הוא מבוסס על שלושה עמודי מפתח של גורמים אקולוגיים, חברתיים וכלכליים.

 

בשנים האחרונות קמו ברחבי העולם מלונות בני קיימא, הפונים לצרכנים מתוחכמים יותר ויותר הדורשים רק את החוויות הבלעדיות, האותנטיות והידידותיות לסביבה. בתי מלון רבים יישמו מדיניות ירוקה, על ידי שימוש בחומרי בנייה בני קיימא, מיחזור חומרי פסולת, שימור מים או שימור מערכות אקולוגיות שבירות. וקיימות לא אומרת להתפשר על יוקרה: כמה ממותגי המלונות המפוארים בעולם מרגישים שחשוב לעשות את שלהם. קבוצת נופש אחת שנמצאת בחוד החנית של מאמצי הקיימות האלה והשראה את כל תעשיית הנסיעות היא סונבה, מותג המלונות האהוב על הכותבים של אתר https://cheaphotelstelaviv.co.il/ בעולם. 

 

  1. SONEVA NAMOONA

Soneva Namoona הוא פרויקט קיימות הדגל של הקבוצה באיים המלדיביים, המביא הפחתת שימוש פלסטי, מיחזור, שמירה על האוקיינוס ​​וחינוך סביבתי תחת מטרייה אחת. Namoona, שפירושה 'מופתי' בשפת דהיהי שפת האיים המלדיביים, הוא שותפות עם איים מקומיים. במדינה עם מעט מתקני פסולת עירונית ולחץ עצום על היבשה המוגבלת, הים היה מסורתי כשטח הטמעה שימושי לאיים המלדיביים המקומיים. עבור הדור של היום, הפסולת הזו היא בקבוקי פלסטיק, אריזות פלסטיק ופחיות אלומיניום. Soneva Namoona מספקת מימון, מומחיות ותיאום למערכת ניהול פסולת המנקה איים מקומיים ומדגימה שניתן להוציא את הפלסטיק החד פעמי מהאיים המלדיביים. במקביל, Soneva Namoona מטפחת דור חדש של מנהלי אוקיינוס ​​באמצעות ספורט ימי, חינוך וחגיגות. האמונה היא שאם ילדים ילמדו לשחות, לגלוש ולשנרקל, הם יכולים לאבד את הפחד מהאוקיינוס ​​וללמוד לאהוב אותו. אם הם אוהבים את זה, סביר יותר להגן עליו. המטרה של Soneva Namoona היא להפוך למודל שניתן לאמץ בכל האיים המלדיביים.

 

  1. תכנית לבזבוז פסולת

סונבה הקימה את תוכנית הפסולת לעושר כדי להתמודד עם בעיות פסולת בצורה לא מסורתית. התוכנית שמה לה למטרה לשנות את תפיסת הפסולת על ידי הוכחת כי מדובר במשאב שיכול ליצור פריטים שימושיים לפעולות נופש וכן ליצור אובייקטים של יופי. בשנה שעברה, מיחזר סונבה 90% מהפסולת המוצקה שלה, וייצרה ערך של 400,000 דולר לפי מה שאחרים תופסים כפסולת. יוזמה מבריקה של תכנית הפסולת לעושר היא סטודיו הזכוכית של סונבה פושי, שבו זכוכית הפסולת של האיים המלדיביים הופכת ליצירות אמנות יקרות ערך. כאן, האורחים יכולים לצפות באמני זכוכית בעלי שם עולמי יוצרים אמנות זכוכית, משתתפים בתערוכות אמנות, לומדים את אמנות הזכוכית הנושבת בקורסים מיוחדים, או אפילו מעצבים באופן אישי יצירת מופת משלהם הביתה בסטודיו הזכוכית הראשון של המלדיביים.

 

  1. מי שתייה משלך

סונבה מייצרת מי שתייה משלה מאז 2008 והן היו אחת מחברות הנופש הראשונות בעולם שאסרו מים בבקבוקים ממותגים. בעשר השנים האחרונות הם סירבו לייצר 1,500,000 בקבוקי פלסטיק. מי סונבה מסוננים, מינרלים, מסופקים בבקבוקים באתר בבקבוקי זכוכית לשימוש חוזר. אחוז מההכנסות מ- Soneva Water מממן יותר מ -500 פרויקטים של מים נקיים ביותר מ -50 מדינות, ומספקים מים נקיים ליותר מ -750,000 איש באמצעות עמותות כמו צדקה מים וסיוע צמא. לאחרונה מגלמים מי סונבה לאיים השכנים שלה מאלהוס, דהרוואנדהו וקיהאדהואו, ומפחיתים את התלות במי גשמים לא אמינים ומגדילים את הגישה למים טהורים ומסננים בבקבוקי זכוכית לשימוש חוזר. מים Soneva מסייעים גם בהפחתת פסולת הפלסטיק באיים המקומיים ומונעת זיהום פלסטיק ימי נוסף.

 

ניתן להזמין מלון בבוקינג עם קוד מבצע בלחיצה כאן.

שתפו:

מתברר ש..

באותו נושא

לימוד ילדים על כסף בחטיבת הביניים

אסטרטגיות אלה מתאימות לילדים המבוגרים מספיק כדי להבין מושגים פיננסיים מורכבים יותר הבסיסיים באוריינות פיננסית, כמו איזון פנקס צ'קים וניהול חובות.   פתח להם חשבון