חישוב עלות מחזור החיים של מערכת המדחס שלכם

כאשר מתעורר צורך להחליף מדחס אוויר קיים או לרכוש מדחס אוויר למתקן או שימוש חדש, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע הרכישה. מלבד דרישות מקום, יכולות זרימה, רמות רעש ופרמטרים אחרים מבוססי שימוש, גורם מרכזי שצריך לקחת בחשבון הוא עלות מחזור החיים הכוללת. בעת רכישה או שדרוג של מערכת, עליכם לנסות למצוא איזון בין עלות הרכישה המוקדמת לבין עלויות האנרגיה והתחזוקה הנלוות לטווח ארוך, אם כי כמובן שההחלטה הסופית תלויה בצרכים ובדרישות הייחודיות של העסק שלכם.

מהי עלות מחזור החיים של מדחס?

ניתוח עלות מחזור חיים הוא כלי השוואה המשמש להשוואת מערכות ומוצרים שונים; ביחס למערכות מדחס, ניתוח עלות מחזור החיים משמש להערכת אפשרויות שונות של מערכת מדחסים על מנת לספק הנחיות לגבי הסכום הכולל של ההשקעה הפוטנציאלית של כל אופציה. זכרו שניתוח זה מעט מוגבל, בכך שהוא לא יכול להסביר עלויות בלתי צפויות או צמיחה עסקית וכו', אבל הוא דרך שימושית מאוד לבסס קו בסיס לקבלת החלטה מושכלת על איזה מדחס יהיה הכי טוב ומועיל עבור החברה שלכם.

כיצד אוכל לחשב את עלות מחזור החיים הכוללת של המדחס שלי?

ישנן מספר דרכים לקבוע את עלות מחזור החיים של מערכת מדחס, אך אחת הנפוצה ביותר היא הנוסחה הפשוטה הזו:

 

עלויות מחזור חיים = (השקעה ראשונית) + (עלויות תחזוקה לכל החיים) + (עלויות חשמל לכל החיים)

 

כל אחד משלושת הגורמים הללו (הוצאה הונית ראשונית, עלויות תחזוקה ועלויות תפעול) ממלא תפקיד משמעותי בעת חישוב עלות מחזור החיים הכוללת של מדחס חדש. אנו חוקרים כל אחד להלן:

 

מחיר רכישה כולל. מחיר הרכישה הכולל הוא בדרך כלל רק חלק קטן מהעלות הכוללת של מחזור החיים. חשוב לציין שעצם העובדה שלקומפרסור עשוי להיות מחיר רכישה נמוך בהרבה, זה לא אומר שהוא יעלה פחות לאורך חייו. עלות ראשונית גבוהה יותר עשויה להועיל לך, אם העלויות הנלוות של תחזוקה ושימוש בחשמל נמוכים יותר בטווח הארוך. אתם גם לא צריכים לשכוח לכלול את עלויות ההתקנה במחיר הרכישה המקורי. עלויות אלו עשויות לכלול חיווט חשמלי, צנרת אוויר ומים ודרישות יסוד ויכולות להשתנות בהתאם לסוג ולדגם של המדחס הנבחר.

 

עלויות תחזוקה. עלויות התחזוקה עשויות להשתנות מאוד. הן כוללות גם עבודה וגם חלקים הנדרשים כדי לא רק לשמור על המדחס פועל, אלא גם לעמוד בקצב של לוחות זמני תחזוקה נדרשים. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון אם התחזוקה תטופל "בתוך הבית", או שמא תבוצע במיקור חוץ לספק אוויר דחוס מקומי. ליצרנים שונים יש מרווחי שירות מומלצים ותקופות חיים של רכיבים שונים, שיכולים להיות בעלי השפעה עצומה על כמות הכסף שהושקע כדי לתחזק את המדחס לאורך חייו.

 

חסכון באנרגיה. היעילות האנרגטית של מדחס עשויה לחסוך עשרות אלפי שקלים מדי שנה בהוצאות החשמל להפעלת היחידה. חיסכון כזה יכול להחזיר את ההפרש במחיר הרכישה תוך מספר חודשים, שלא לדבר על החיסכון המתמשך. יתכן שעד סוף חייו של המדחס החיסכון באנרגיה יחזיר את כל מחיר הרכישה שלו.

 

אמנם ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת מדחס חדש, אך לבחירת מדחס בעל עלות מחזור החיים הנמוכה ביותר יכולה להיות ההשפעה הגדולה ביותר על השורה התחתונה של החברה שלכם. התייעצו עם מומחים בתחום עוד היום כדי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם!

 

מאמר זה נכתב על ידי https://airsupply-comp.com/

שתפו:

מתברר ש..

באותו נושא

לימוד ילדים על כסף בחטיבת הביניים

אסטרטגיות אלה מתאימות לילדים המבוגרים מספיק כדי להבין מושגים פיננסיים מורכבים יותר הבסיסיים באוריינות פיננסית, כמו איזון פנקס צ'קים וניהול חובות.   פתח להם חשבון